Doç. Dr. Sabahattin Destek

Özgeçmiş

1977 Giresun / Alucra doğan Sabahattin Destek evli ve 2 çocuk babasıdır. İstanbulda yaşamını sürdüren Destek, İlk ve orta öğrenimimi Alucra’da tamamlamış, üniversiteyi Atatürk Üniv. Tıp Fakültesinde okumuştur. Uzmanlık eğitimini İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümünde yapan Destek ayrıca Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında doçentlik almıştır.

Sancaktepe Şehit Prof Dr İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde daha önce 2021-2022 yıllarında klinik idari sorumluluk yapan Destek şu anda da aynı klinikte genel cerrahi uzmanı ve eğitim görevlisi olarak bulunmaktadır. Ayrıca cerrahi yoğun bakım ünitesi idari sorumluluğunu da üstlenmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Gastroenteroloji Enstitüsü’nde Gastroenteroloji ve Hepatoloji doktora eğitimlerini sürdürür.

İstanbul Tabip Odası, Europan Assocation for Endoscopic Surgery, Türk Cerrahi Dernegi, Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği, Endokrin Cerrahisi Dernegi gibi çeşitli bilimsel mesleki dernek üyeliklerinin yanı sıra 2022’de de American Association of Clinical Endocrinology üyeliği yapmıştır.

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında mütevelli üyesidir. Bununla beraber Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyeliği, Ataşehir Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde üye ve sekreterya görevleri vardır, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nda üyeliği ve başkan yardımcığı görevi, Sancaktepe Giresun İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yüksek istişare kurulu üyeliği ve Giresunlu Hekimler ve Sağlık Çalışanları Derneği (GİHSAD) kurucu başkanlık ve genel başkanlık görevleri de devam etmektedir.