İclal Elif ERDOĞAN

Özgeçmiş

Erdoğan, 2003 yılında Kadıköy/İstanbul’da doğmuş ve aslen Kastamonu’ludur. Eğitim hayatına Kocaeli’de devam etmektedir. Şekerpınar İlkokul-Ortaokulu’nu tamamladıktan sonra lise eğitimini Açıköğretim Lisesi olarak tamamlayan Erdoğan, 2017 ve 2020 yıllarında Hafızlık yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Sınavını başarıyla geçmiştir.

Üsküdar Üniversitesi’nde Ebelik Bölümüne 2021-2022 eğitim-öğretim yılında başlayan Erdoğan, aynı yıl içinde Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Programına katılarak çift anadal eğitimine başlamıştır. Akademik başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine olan katılımıyla da dikkat çekmektedir.

Üsküdar Üniversitesi Mucizeye İlk Dokunuş Kulübü’nde 2022 yılında yönetim kurulu asıl üyesi olarak göreve başlayan Erdoğan, 2023 yılında başkan yardımcılığına terfi etmiştir. Aynı zamanda, KASTOB Yeryüzü Melekleri projesinde aktif olarak yer alarak toplumsal fayda sağlamaya yönelik çeşitli projelere katkıda bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi üyeliği sayesinde akademik birikimini güçlendirmektedir.

Deneyimleri doğrultusunda, özellikle kadın, çocuk ve aile sağlığını geliştirmeye yönelik projelerde genç bir girişimci olarak topluma faydalı olmayı hedeflemektedir. KASTOB bünyesinde gerçekleştirdiği projelerle sağlık alanında sosyal inovasyon programlarına katkıda bulunan Erdoğan, gelecekte de benzer alanlarda etkisini sürdürmeyi amaçlamaktadır.