Bilge KIRÇALI

Özgeçmiş

Hemşire, Sosyolog, Aile Danışmanı, Felsefe Grubu Öğretmeni, Psikoloji Bilim Uzmanı olan Bilge KIRÇALI 1979 yılında Gümüşhane’de doğdu. Evli ve 3 çocuk annesi. İlk ve ortaöğretimini Samsun’da tamamladı. Samsun Sağlık Meslek lisesinden mezun olduktan sonra Samsun, Ordu ve İstanbul’da Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde acil servis, göğüs cerrahi yoğun bakım, göğüs cerrahi servisi, nöroloji servisi, dahiliye servisi gibi birçok alanda çalıştıktan sonra 2018-2021 yıllarında süpervizör olarak görev yaptı. 2021-2023 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. 2024- itibariyle İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İl Kalite Koordinatörlüğü AR-GE ve Projeler biriminde çalışmaya başladı.

Hemşirelik dışında topluma ve hastalara daha faydalı olmak adına farklı alanlarda öğrenim gördü. Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Manevi Danışmanlık, Felsefe Grubu Pedagojik Formasyon, Yaşlı Bakımı bölümlerini bitirdi. Psikolojide yüksek lisansını tamamladı. Sağlık yönetiminde okumaya devam ediyor.

Çocuk testleri uygulayıcılığı, BDT, Afet ve Psikolojik destek programlarında depremzedeler için gönüllü danışmanlık yapıyor. Toplum ihtiyaçlarını göz önüne alarak sağlıkta inovasyon çalışmaları yapıyor. Dezavantajlı gruplara yönelik çalışmaları devam ediyor.  Otizmli çocuklar için dijital teknolojiler projesini yürütüyor.