Asiye GÜLEŞEN

1971 yılında   Çankırı ilinin Çerkeş ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini orda tamamladı.

Ankara Cebeci Atatürk Sağlık Meslek lisesinden mezun olduktan sonra Hatay Antakya Devlet Hastanesinde 4 yıl çalışarak mecburi hizmetini tamamladı.

Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Lisans bölümünü ve Okan Üniversitesi Psikiyatri Hemşireliği Yüksek Lisans, Beykent Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans bölümlerini bitirdi. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji ve Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümlerinde eğitimine devam etmektedir.

Sağlık alanında uzun yıllar kamuda birçok bölüm de çalışmış olup 10 yıl Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesinde yöneticilik yapmış olup görevine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde Uzman olarak devam etmektedir.

Yurt içi ve dışı sağlık kuruluşlarında kalp merkezlerinin kurulumunda görev almış, Sağlık Bakanlığı Hac organizasyonları ve Afrika bölgesi sağlık taramaları çalışmaların da bulunmuştur.6 Şubat depreminde Hatay – K.Maraş illerinde  yönetsel ve psikososyal destek faaliyetlerinde görev almıştır.

Ruh sağlığı alanında birçok eğitim ve sertifika programlarına katılmış, Aile Danışmanlığı, Manevi Rehberlik Danışmanlık, Dünya ÇAKOP Akademiden Sağlıklı Kimlik İnşası üzerine eğitimlerini tamamlamış alanda hizmet vermektedir.